top of page

GENLERİNDE YOKSA, STEROİD DAHİ KULLANSAN YAPAMAZSIN.!!


Bazı sporcular genetik yapın uygun değilse elit seviyede vücut yapamazsın dediğim için nedense biraz gurur yapıyor ve bana kızıyorlar! Belkide haklılar, çünkü dünyada ilk defa birisi çıkıp çocuğun eli bara değdiği anda, hop dur bakalım sen bu işi yapamazsın diyor. Bir de üstüne iyice abartıp, sen bu spora hiç başlama istersen git başka sporla uğraş çok daha başarılı olursun diyor! Adam sanki spor polisi, kimin hangi sporu yapacağına o karar veriyor.

Hocam işte, hırs, antrenman, beslenme, motivasyon, supplementler, steroidler vb. Bir çok kaktör var bu işte. Evet var, fakat bunların hepsi değişken çevresel faktörlerdir! Bunları herkes istediği gibi, istediği zaman, istediği kadar yapabilir fakat herkes profesyonel seviyede kas geliştiremez! Tüm bu çevresel faktörlerin işe yaraması için genetik alt yapının uygun olması gerekir. Steroidler, veya supplementler genetik yapımızı asla değiştiremez. Yani uygun genetik temel yoksa profesyonel anlamda bunların hiç bir anlamı kalmaz! Spor salonlarında 15-20 yıldır bu sporu yapan her türlü supplement ve steroidleri kullanmış sporcu abilerinin isimlerini saymakla bitmez. Onlardan hep şu hikayeyi dinlersiniz ''bizde iyi dereceler yaptıştık zamanında.'' Elbette üç kişinin yarıştığı bir yarışmalarda birisi birinci, diğerleri de iki veya üçüncü olacaktır.

Ben size acı ama gerçeklerden biraz bahsedeyim mi? Yaptığımız bilimsel çalışmalarda profesyonel vücutcuların genel olarak aynı ortak genetik profilleri paylaştıklarını tespit etmişizdir. Bu güne kadar yaptığımız ''GENETIC PASSPORT®'' testlerinde, XX/II veya XX/ID genotipinde uluslararası başarı elde etmiş hiç bir sporcu tespit edemedik. Bizim GENETIC PASSPORT testleri sonucunda bilimsel olarak profesyonel sporcuların ayı genetik özellikleri paylaşan kişilere sahip kişiler olduğunu tespit ediyoruz. Bu özellikleri taşıyan kişiler, ACTN-3 VE ACE genlerinde ''RR/DD'' - ''RR/ID'' veya RX-DD'' genotipini taşıyanlar. Yani gelişmeye müsait, hızlı kasılan, ani patlayıcı güç üretebilen glikolitik kas sistemi ve bu kaslara gerekli oksijen, glikojen ve diğer biyolojik besin maddelerini çok hızlı iletecek anabolik bir kardiyovasküler kapasite. Bunun önemini artık dünya kabul ediyor ve biz onlarca ülkenin binlerce sporcusuna GENETIC PASSPORT® düzenliyoruz.

Doğanın kanunlarını yenemez ve genetik yapınızı değiştiremezsiniz! Bu özelliklere sahip değilseniz Anabolik steroidler maalesef sizin vücudunuzda verimli çalışmaz ve sağlığınızı bozmaktan başka bir işe yaramaz! Boşuna steroidle yaparım fikrine kapılarak emeğinizi, paranızı, sağlığınızı ve tüm hayatınızı boşa harcamayın! Uygun kas tipi ve kardiyovasküler kapasiteye sahip olmayanlar Anabolik Steroidleri tolere edemezler ve yan etkilerinden çok daha çabuk ve daha fazla etkilenirler! Bir sporcunun 15-20 yıl boyunca sorunsuz olarak steroid kullanırken başka bir sporcunun henüz ilk yıllarında organ tahribatları yaşaması ve tedavi görmek zorunda kalması buna bağlıdır.

''Genetik yapınız bu spora uygun değilse, siz artık dünyanın değil ancak kendinizin en iyisi olabilirsiniz. Ya genetik olarak daha uygun olduğunuz bir spor branşına geçin yada bu sporu hayat tarzı olarak kabul ederek steroidlere bulaşmadan amatörce devam edin! Şunu da hiç bir zaman unutmayın, siz ne kadar iyi yarış pilotu olursanız olun 1300CC' dizel bir motorla, 3500CC' turbo beslemeli motorların yarıştığı bir alanda asla başarı elde edemezsiniz!

Altan Öztepe

I.F.B.B Master Trainer

Genetictrainer® Sistemi Kurucusu

www.genetictrainer.com


bottom of page