top of page

Profesyonel sporcuları dahi limitlerinin üzerine çıkaracak ''Genetictrainer Pro®''


Artık profesyonel olmuş veya olmayı hedefleyen limitlerinde sporcular dahi genetik avantajlarını en iyi şekilde kullanarak, vücutlarından maksimum performansı elde edecekler. Ayrıca dezavantajlarından korunarak limitlerinin çok daha üzerine çıkacak ve sakatlık risklerini elimine ederek profesyonel kariyerlerinin çok daha uzun yıllar sürmesini sağlayacaklar!

GENETICTRAINER PRO® GEN PANELİNDE NELER VAR?

●ACTN3 (Alpha Actinin 3) = Kas tipini belirler (Hızlı kasılan glikolitik, yavaş kasılan oksidatif veya her iki özelliğe kısmi olarak taşıyan universal)

Etkileri; Maksimum performansa ulaşabilmek için branş, kategori ve mevki belirlenmesinde en önemli 2 ana genetik faktörden biridir. Ayrıca antrenman özelliklerinin (süre, hacim, şiddeT, sıklık) belirlenmesinde en önemli referans genidir.

●ACE (Angiotencin 1 converting enyzme) = Kardiyak kapasiteyi belirler. Etkileri; Damarları daraltma-Su ve sodyum dengesi-Kırmızı kan hücrelerinin üretilmesi-Doku oksijenlenmesi. Branş, kategori ve mevki belirlenmesinde en önemli 2 ana genetik faktörden biridir. Ayrıca antrenman özelliklerinin (süre, hacim, şidde, sıklık) belirlenmesinde en önemli referans genlerinden biridir.

●NOS3 (Nitric Oxide Synthase 3) = Nitrik oksit sentezi. Vasküler düz kas gevşemesine neden olan nitrik oksit (NO) üretir.

●DIO1 (Iodothyronine Deiodinase 1) = Tiroid fonksiyonları, omurgalılarda büyüme, farklılaşma ve temel metabolizma için gerekli olan dolaşımdaki T3'ün çoğunu sağlar.

●VEGFR (Vascular Endothelial Growth Factor Receptor = Eforu desteklemek için yeni kan damarları büyümesini destekler. Sportif performansla olan ilişkisi, ''Dayanıklılık''.

●PPARGC1A (PPARG Koaktivatör 1 Alfa) = Steroid reseptörleri ve nükleer reseptörler için transkripsiyonel koaktivatör.

●PPARG (Peroxisome Proliferator Activated Receptor Gamma) = Yağ asitlerinin peroksitomal beta oksidasyon yolunu kontrol eder ve kan damarlarındaki ARNTL / BMAL1 transkripsiyonunu düzenleyerek kardiyovasküler sirkadiyen ritimlerin düzenlenmesinde rol oynar)

●COL1A1 (Collagen Type I Alpha 1 Chain) = Tip 1 kollajen kodlar / üretir (sakatlık riskleri, çapraz bağ yırtıkları, omuz çıkıkları)

●GDF5 (Growth Differentiation Factor 5) = Kemik ve kıkırdak oluşumunda rol oynayan büyüme faktörü. Sakatlık riskleri, Tendinopati ve Osteoartirit)

●SOD2 = Superoxide Dismutase 2 /c-28T) = Oksidatif strese bağlı hücre ölümlerini engeller. Daha sağlıklı hücreler performans ve kas gelişimi pozitif yönde etkiler. Oksidatif strese karşı bağışıklık sistemi yanıtı ve rejenerasyon sürecini belirler)

●SOD2 (Superoxide Dismutase 2 / c.245T>C) hücrelerde üretilen ve biyolojik sistemlere toksik olan süperoksit anyon radikallerini yok eder. yeniden yapılanma sürecini hızlandırır.

●IL-6 (Interleukin 6) = Bağışıklık sistem yanıtı, inflamasyonu ve B hücrelerinin olgunlaşmasında işlev gören sitokini kodlar. Bağışıklık ve recovery belirler.

●IL-6R (Interleukin 6 Receptor) = IL6 reseptörünün çözünür halinin düşük konsantrasyonu, IL6 aktivitesinin bir agonisti olarak işlev görür . Rejenerasyon, recovery)

●TNF (Tumor Necrosis Factor) = Sitokinler ve stres gibi uyarılara hücresel tepkiler verir ve enfeksiyonlara karşı immünolojik cevabı düzenlemede önemli bir rol oynar.

●CRP (C-Reactive Protein) = Ana savunma ile ilişkili çeşitli fonksiyonları görüntüler. Doku hasarına, enfeksiyona veya diğer enflamatuvar uyaranlara akut faz cevabı düzenler. DNA ve histonlarla etkileşim kurabilir ve hasarlı dolaşımdaki hücrelerden salınan nükleer maddeleri temizleyebilir.

Genetictrainer dünyanın ilk ve tek genetik antrenörlük sistemidir!

Genetictrainer sistemi Türk İlim Eseri olarak tescil edilmiş ve ilgili kanunlarla 70 yıl boyunca koruma altına alınmıştır!

www.genetictrainer.com

egitim@genetictrainer.com

info@genetictraner.com

©2017 Genetictrainer Biyoteknoloji A.Ş


bottom of page