top of page
Ekran Resmi 2022-10-30 16.49.01.png

''Genetic Trainer, vizyonu,yaratıcılığı, inovasyonları, iş etiği ve yüksek uluslararası itibarı nedeniyle,

Uluslararası En İyi Bölgesel Girişim ödülüne aday gösterilmiştir.''

 

EUROPE BUSINESS ASSEMBLY /2022

Genetic Trainer Nedir?

Genetic Trainer® (Genetik Antrenör) Genetic Passport® yöntemiyle insan doğduğu andan itibaren, hangi spor branşlarında olimpik veya profesyonel seviyede başarılar elde edebileceğini ve hangi mesafe, kategori veya mevkide daha iyi performans göstereceğini öngörebilen uzman antrenörlerdir!

Genettik Antrenörler, amatör veya profesyonel her seviyedeki sporcunun maksimum performansa ulaşması için genetik yapısına en uygun antrenman tekniklerini ve beslenme programlarını düzenleyebilir, kişinin sakatlık, obezite, diyabet, yüksek tansiyon, kalp krizi vb. Genetik risklerini belirleyerek minimuma indirebilir ve hatta ortadan kaldırabilirler!

Hakkımda
Hakkımda

—1986 yılında lise yıllarımda vücut geliştirme sporuna başladım.

—1991' yılında antrenör oldum ve 1994' yılına kadar antrenör olarak fitness salonlarında görev yaptım. 

Antrenörlüğe ilk başladığım yıllardan itibaren uygulanan standart antrenman ve beslenme programlarının her bireyde farklı sonuçlar ortaya çıkardığını gözlemledim. Bu durumun kalıtsal özelliklerden kaynaklandığı düşüncesine kapıldım ve net bir fikre ulaşmak için kendime özgü bir form oluşturarak her üyenin soy, yaş, cinsiyet, antropometrik özellikleri, çevresel koşulları, antrenman özelliklerini (süre, hacim, şiddet, sıklık, aerobik, anaerobik yatkınlıkları) ve beslenmeye verdiği tepkileri kaydederek gözlemlemeye başladım.

—Gözlemlerim sonunda aynı yaşta, aynı cinsiyette ve aynı çevresel koşulları paylaşan ve hatta aynı cinsiyette iki kardeşin dahi gelişimlerinin, antrenman ve beslenmeye verdiği fizyolojik tepkilerin çok farklı olduğunu gördüm. Bunun üzerine spor bilimleri ve antrenman teorilerinin temellerinin tek tip insana dayandığı, genetik olarak farklılıkları hesaba katmadığını ve kara düzen deneme yanılma yöntemlerine dayalı olduğunu fark ettim. Bunun üzerine antrenman ve beslenme yöntemlerinin kime göre, neye göre belirlendiğini sorgulamaya başladım.

—

altan oztepe, genetictrainer kurucusu

Daha henüz çok genç bir antrenör olmama rağmen, deneysel gözlemlerim ve araştırmalarım sonucunda spor bilimlerinin eksik halkasının genetik olduğunu keşfettim. Spor performansının doğuştan geldiği, ''DNA'' da kodlanmış olduğu ve genler tarafından kontrol edildiği tezini geliştirdim ve o günden itibaren araştırmalarımı genetik üzerine yoğunlaşmaya karar verdim.

—1993 yılında yüksek öğrenimimi tamamladıktan sonra 1996-2006 yılları arasında sırasıyla Amerika, İngiltere, Almanya, Belçika ve Hollanda da araştırmalarda bulundum. Bu dönemde siyah ve beyaz ırktan farklı genetik yapıdaki kişilerin spor yatkınlığı ve performansı üzerine araştırmalar yapma imkanı buldum.

—2010' yılında elde ettiğim tüm bilimsel verileri ve tecrübelerimi Genetic Trainer® (Genetik Antrenör) sistemi adı altında yazılı bir literatür haline getirerek tescil ettirdim. Böylece genler ve spor performansı arasındaki ilişkiyi kurarak literatürünü yazan dünyadaki ilk antrenör oldum ve böylece Genetik Antrenörlüğü icat ettim.

—2011 yılında ''I.F.B.B'' (Uluslararası Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu) tarafından en yüksek antrenörlük derecesi olan ve federasyon üyesi 184' ülkede tanınan I.F.B.B Master Trainer (Uluslararası Vücut geliştirme ve Fitness baş antrenörü) diplomasıyla onurlandırıldım. 2015 yılında Genetic Trainer® Sisteminin Ar-Ge çalışmalarını yapmak için spor ve sağlık alanlarında genetik Araştırma & Geliştirme ve test kitleri üreten Genetic Passport®' Biyoteknoloji A.Ş'ni  kurdum. Genetic Passport spor ve sağlık alanlarında geliştirdiği inovasyonlarla kısa sürede Avrupa'lı genetik araştırma şirketlerinin dikkatini çekmiştir. Gelen ortaklık tekliflerini değerlendirerek Estonya'ya taşınmış ve günümüzde spor, sağlık ve eğitim alanlarında genetik test geliştiren önemli bir Avrupalı biyoteknoloji şirketi haline gelmiştir. (Detaylı Bilgi; www.geneticpassport.org

   

● 2010; Altan Öztepe Genetic Trainer literatürünü tescil ettirdi.!                                               

—● 2015; GenetictTrainer® sisteminin alt yapı ve eğitim müfredatı çalışmaları tamamlanmış ve Genetic Trainer Academy kurularak kurumsal bir yapı altında,  antrenör eğitimleri ve test hizmetlerine başlanmıştır.

—● 2015; Kırıkkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi tarafından gerçekleştirilen bir seminerle Genetic Trainer® sistemi ilk defa akademisyen ve öğrencilere tanıtılmış ve spor bilimlerine katkı ödülü verilmiştir.

—● 2015; Genetic Trainer® Türk İlim Eseri olarak tescil edilmiş ve 70 süreyle koruma altına alınmıştır.

—● 2016; Avrupa'dan gelen talep üzerine INSEP (Fransa Milli Spor Enstitüsü) iş birliği ile ilk Avrupa Genetic Trainer® eğitimi

Paris'te INSEP bünyesinde düzenlenmiştir. Daha sonra Avrupalı antrenörlerden gelen talep üzerine Avrupa eğitimleri sürekli hale getirilmiş ve Paris'te Genetic Trainer® Avrupa kurulmuştur.

● 2016;  Avrupanın ileri gelen bir DNA laboratuvarıyla yapılan ortaklık sonucunda Genetic Trainer'ın Ar&Ge şirketi olarak kurulan Genetic Passport Biyoteknoloji A.Ş. Estonya'ya taşınarak Genetic Passport OÜ. Ünvanı altında Avrupalı bir Genetik araştırma ve geliştirme şirketi olmuştur. Genetic Passport tarafından Genetic Trainer'a spor, sağlık ve eğitim alanında geliştirilen inovasyonlar 5 kıtada 80'den fazla ülkeye ihraç edilmektedir. 

● 2017; Genetic Trainer sistemi Avrupa birliğinde tescil edilmesiyle, 23 Avrupa ülkesinde faaliyete geçti. 

● 2017; Genetic Trainer 72 gen bölgesinin moleküler DNA analizine dayalı dünyanın ilk ve tek profesyonel sporcu genetik testi ''GENETIC TRAINER PRO®'' gelişti.

● 2018; Genetic Trainer sisteminin Amerika resmi tescil süreci başlatıldı. 

● 2018; Genetic Trainer 120 gen bölgesinin moleküler DNA analizine dayalı genel sağlık paneli ''GENETIC TRAINER CHECK-UP''ı geliştirerek bir Türk sistemi olarak sağlık alanında da büyük bir başarıya imza attı.

—● 2019; Genetic Trainer sisteminin Avusturalya, Hindistan ve Çin resmi tescil süreçleri başlatıldı.

—● 2019; Fas Spor Bakanlığı yatkileriyle, Fas'ın Kazablanka şehrinde gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda, Genetic Trainer Afrika ofisinin Kazablanlka şehrinde kurulmasına karar verildi. Genetic Trainer Afrika Genel Müdürlüğünü Fuad Azrakennadar yürütmektedir. 

Adres; Casablanca-Marina, Crystal 3, BD Sidi Muhammed Ben Abdellah, RDC, B06,2100 Morocco Tel: 00212 693 52 52 15

● 2020, yılında resmi tescil ve izin süreci tamamlanan Hindistan'da ''Genetic Trainer India L.L.P.'' şirketi kurulmuştur.

Genetic Trainer Hindistan Genel Müdürlüğünü ''Brijpal Singh Sandhu'' yürütmektedir.

Adres; A2 Choppa Colony Mahaveer, Nagar, Raipur. Tel: 887 19 36319 - 877 01 29228

● 2020; Genetic Trainer spor bilimleri alanında gerçekleştirdiği devrimi, ''Eğitim ve Davranış'' bilimlerine taşıyacak olan, 

''GENETIC TRAINER IQ'' projesini başlattı.

● 2020; Kasım ayında Genetic Trainer® sistemi Amerika tescil ve yasal izin süreci tamamlanmıştır.

● 2021; Ocak ayında, Genetic Trainer Inc. U.S.A. Şirketi kurulmuştur.

● 2021; Şubat ayında, Genetic Trainer Sisteminin Türkiye ve dünyadaki tüm faaliyetleri ve ticari mülkyet hakları (Marka, patent, telif hakları) Genetic Trainer Inc. U.S.A. Şirketine devredilmiştir.

● 2021; Mart ayında Genetic Trainer Inc. Amerika'da 1.000.000 Hisse senedi çıkarma izni almış ve böylece dünyada hisse senetlerine yatırım yapılabilen ilk ve tek antrenörlük sistemi olmuştur.!

 

Genetic Trainer Inc. Amerika; 

Suite 1200, 1000 N West St, Wilmington, DE 19801 / USA

EIN NO: 85-4332619

info@genetictrainer.com

www.genetictrainer.us

Kronoloji

Kronoloji
Eğitim & Seminer
Eğitim & Seminer

''İşlerimin yoğunluğu sebebiyle maalesef herhangi bir eğitim veya seminere katılamamaktayım'' 

bottom of page